Skip to main content
Być jak Bernard Simon Philip

Być jak Bernard

Ilustrator:

Wydawnictowo:

Dla dzieci w wieku:

3,
4,
5,
6

Króliczek Bernard jest jak inne Króliki – hopsa, gdy inne króliki hopsają, podskakuje, gdy inni podskakują, strzyże uszkami i stara się wyglądać najbardziej uroczo, jak to tylko możliwe. Ale podczas gdy inne króliki śnią o marchewkach, Bernard śni inne, o wiele mniej królicze sny. Przy innych mówi, że też śni o marchewkach, ale wie, że to nie prawda i źle się czuje z tymi kłamstwami.

W pewnym momencie coś w nim pęka i Bernard zaczyna powoli „wychodzić z szafy”. Małymi krokami zmierza w kierunku własnej autentyczności. Z początku zaczyna hopsać, gdy inni podskakują i podskakiwać, gdy inni hopsają. Bernardowi posmakowała autentyczność i wolność, którą ta autentyczność daje, i zaczyna on postępować po swojemu coraz częściej.

W końcu przychodzi moment na właściwy coming out – na Króliczy Bal Bernard przyjeżdża na wrotkach, ubrany w kolorowe, dyskotekowe ciuchy. Pozostałe króliki są zszokowane, ale Bernard się tym nie przejmuje, tylko świetnie się bawi w tańcu :)

Ostatecznie pozostałe króliki przyłączają się do niego i wyznają, że żaden z nich tak naprawdę nie śni o marchewkach! Odwaga i autentyczność Bernarda zmieniają całą króliczą społeczność – od tej chwili każdy królik może być tym kim chce!

 

"Być jak Bernard" to świetne ilustracje, wciągająca fabuła, niesamowicie ważny temat! Polecam!