Skip to main content
audiobook dla dzieci A może będzie właśnie tak Renata Piątkowska

A może będzie właśnie tak

Lektor:

Ilustrator:

Wydawnictowo:

Dla dzieci w wieku:

5,
6,
7

Kolejny dobry audiobook dla dzieci, tym razem dla starszych przedszkolaków!

Motywem przewodnim audiobooka pt. "A może będzie właśnie tak" są rozmyślania nad tym, kim dzieci zostaną, gdy dorosną - począwszy od marzenia wielu dzieci o zostaniu strażakiem, a skończywszy na awangardowym pomyśle rozpoczęcia kariery pirata. 

Dlaczego dla starszego przedszkolaka? Po pierwsze dlatego, że całość przesiąknięta jest typowym dla twórczości Renaty Piątkowskiej humorem, który warto zrozumieć, gdyż bez niego ta opowieść nie byłaby taka sama!

Po drugie znajdziemy tu trochę złych pomysłów, takich jak wspinanie się pod sufit po wieży z poustawianych na sobie krzeseł czy pisanie flamastrem po czyjejś torebce. Autorka jak zawsze obdarza małego odbiorcę zaufaniem i wierzy, że rozpozna on w tych scenach elementy humoru. W tym aspekcie twórczość pani Renaty Piątkowskiej przywodzi mi na myśl książki Astrid Lindgren, która również nie cenzurowała swoich treści i pokładała ufność w kompetencjach swoich czytelników. Tak więc polecam dzieciom, które nie podłapują bezkrytycznie nienajlepszych pomysłów.😉

No i wisienka na torcie - całość przeczytana jest absolutnie rewelacyjnie przez Artura Barcisia, którego głos i interpretacja oddają myśli przedszkolaka w sposób wręcz nieprawdopodobny! Duet Renata Piątkowska i Artur Barciś to jedno z moich ulubionych audiobookowych połączeń, polecam!