Skip to main content
audiobook dla dzieci Historyjki dla małych uszu Joanna Wachowiak

Historyjki dla małych uszu

Lektor:

Ilustrator:

Wydawnictowo:

Dla dzieci w wieku:

1,
2,
3,
4

„Opowiastki dla małych uszu” oraz „Historyjki dla małych uszu” autorstwa Joanny Wachowiak to zbiory krótkich opowiadań, których zwierzęcy bohaterowie mierzą się z sytuacjami znanymi maluchom z życia codziennego, takimi jak problemy z dzieleniem się czy nieśmiałość. To bardzo proste, historie, często z morałem. Nam szczególnie przypadły do gustu opowieści o dzieleniu się (wiewiórka) oraz o byciu sobą (ślimak).

Te audiobooki sprawdziły się u nas bardzo dobrze w czasie, gdy córka wkroczyła w fazę lęków – bała się niemal wszystkiego i trudno było jej poradzić sobie nawet z najmniejszym dreszczykiem emocji. Tutaj nie znajdziemy absolutnie żadnych treści, które mogą stanowić potencjalne źródło lęku.

Całość dopełnia przyjemny, spokojny głos lektorki, Elżbiety Pejko. To dobre audiobooki dla najmłodszych, według mnie będą idealne dla słuchaczy w wieku od 0 do 4 lat. Bez obaw można puszczać je maluchowi również na dobranoc.

Audiobooki powstały na podstawie książek o tych samych tytułach, zilustrowanych przez Anitę Głowińską, czyli autorkę Kici Koci. Jeśli jeszcze nie przekonaliście się do audiobooków, sięgnijcie po książki, warto!