Skip to main content
Detektyw Blomkvist audiobook dla dzieci Edyta Jungowska

Detektyw Blomkvist

Lektor:

Ilustrator:

Wydawnictowo:

Dla dzieci w wieku:

8,
9,
10,
11,
12+

Dnie 13-letniego Kallego Blomkvista upływają na marzeniach o zostaniu światowej sławy detektywem. Tylko jak tu zostać detektywem, mieszkając w małym miasteczku, w którym jak na złość nikt nie chce popełnić żadnej zbrodni?

W domu Evy-Lotty, przyjaciółki Kallego, niespodziewanie zjawia się dawno niewidziany wujek -wujek dość nieprzyjemny, tajemniczy i nad wyraz podejrzany. Tylko że Kalle wcześniej podejrzewał już wiele osób o wiele zbrodni i nigdy nic z tego nie wyszło. Czy tym razem w końcu trafi mu się prawdziwy przestępca?

„Detektyw Blomkvist” to pierwsza część trylogii o młodym detektywie i zarazem jedna z pierwszych książek Astrid Lindgren, która jak zawsze zachwyca poczuciem humoru i niezwykłym zrozumieniem świata dzieci. Prócz wątku kryminalnego znajdziemy tu również ciepłą opowieść o przyjaźni i beztroskim dzieciństwie oraz całą masę podpowiedzi, jak spędzić niezapomniane lato bez komputera i smartfona.

Audiobooka czyta Edyta Jungowska – czy muszę coś więcej dodawać? Kto choć raz miał okazję posłuchać tej pani, wie z pewnością, że to poziom najwyższy z możliwych. Dla mnie dobra książka i głos pani Edyty to zawsze zapowiedź kilku niezwykle przyjemnie spędzonych godzin.  

Prywatnie nie jestem fanką kryminałów, nie mam też w zwyczaju polecać bezkrytycznie wszystkiego, co wyszło spod pióra Astrid Lindgren. W tym przypadku jednak nie mam wątpliwości - „Detektyw Blomkvist” to książka z najwyższej półki! Świetna fabuła, ciekawie skonstruowane postaci, a wszystko to okraszone zostało atmosferą ciepłego, szwedzkiego lata. Polecam wszystkim młodym czytelnikom, którzy lubią historie z dreszczykiem!