Skip to main content
Bajka do słuchania Tkaczka Chmur audiobook dla dzieci Katarzyna Jackowska-Enemuo

Bajka do słuchania - "Tkaczka chmur"

Lektor:

Ilustrator:

Wydawnictowo:

Dla dzieci w wieku:

5,
6,
7,
8,
9,
10,
11,
12+

Bajka do słuchania - "Tkaczka chmur"

Ach, jak ja uwielbiam znajdować takie perełki! "Tkaczka chmur" to bajka do słuchania, która już przy pierwszym słuchaniu wywalczyła sobie stałe miejsce na naszej audiobookowej półce i w naszych sercach.

"Tkaczka chmur" to krótka, 45-minutowa opowieść utrzymana w konwencji baśni, a więc pełna abstrakcji, symboli i ukrytych znaczeń. Spotykamy tu rodzeństwo, chłopca i dziewczynkę, którzy choć zupełnie od siebie różni, połączeni są wyjątkowo silną więzią. W pewnym momencie dziewczynka zapada na bliżej nieokreśloną chorobę, a chłopiec wyrusza, by zdobyć dla niej lekarstwo - złote jabłuszko, które leczy wszystkie choroby. Po drodze jednak musi stawić czoła wielu wyzwaniom.

Powyższy opis sugerować może, że to bajka do słuchania jak wiele innych, a jednak "Tkaczka chmur" to opowieść zupełnie wyjątkowa. Wyróżnia ją nie tylko niezwykle plastyczny, poetycki język i przepiękna, nietuzinkowa muzyka, ale przede wszystkim to, że autorka w przystępny sposób porusza temat radzenia sobie z niezwykle trudnymi emocjami towarzyszącymi sytuacjom, które są częścią naszego życia, takim jak choroba czy śmierć bliskiej osoby. Katarzyna Jackowska-Enemuo przedstawia małemu słuchaczowi konkretne propozycje, w jaki sposób można poradzić sobie w takiej sytuacji, ale również pozostawia mu pole do szukania własnych rozwiązań. 

"Tkaczka chmur" to bajka do słuchania, która porusza do głębi. Jest napisana, opowiedziana i zaśpiewana w sposób absolutnie wyjątkowy! Polecam dla dzieci w wieku 5+, bez górnej granicy wiekowej.

 

Uwaga! W tym audiobooku kilkukrotnie pojawia się postać złego czarnoksiężnika, który może być trochę straszny, ale nie robi nic złego, tylko się odgraża :) Moja dość strachliwa latorośl dała radę przebrnąć przez ten moment po usłyszeniu zapewnienia, że nic złego się nie wydarzy i że czarnoksiężnik tylko straszy. Możecie użyć tego samego zapewnienia, na moją odpowiedzialność :)